Dni Drzewiarza z naukowcami z WLTD UPP

W dniach 20-23 marca 2023 r. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu odbywają się DNI DRZEWIARZA. Jako że jest to bardzo zaprzyjaźniona z nami Szkoła, nie mogło tam zabraknąć akcentu Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

We wtorek, 21 marca br. młodzież uczestniczyła w wykładach przygotowanych przez naukowców z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu:

• dr inż. Łukasz Matwiej (Katedra Meblarstwa) wygłosił wykład "Jak zaprojektować mebel, który pozwoli zapamiętać sny?",
  • dr Beata Fabisiak (Katedra Meblarstwa) wygłosiła wykład pt. "Uwolnij zmysły - czyli jak wykorzystać sensorykę w projektowaniu mebli",
  • dr inż. Agata Stachowiak-Wencek wraz z mgr. inż. Jakubem Brózdowskim (Katedra Chemicznej Technologii Drewna) wygłosili wykład „Gdzie się ukrywa drewno?”.