Daniel Boczniewicz laureatem Studenckiego Nobla

Daniel Boczniewicz - zdobył II miejsce w konkursie Studencki Nobel w kategorii nauki rolniczo-przyrodnicze. Studencki Nobel to konkurs na najlepszego studenta w Polsce, organizowany cyklicznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Konkurs polega na wyborze i promowaniu utalentowanych studentów .

Kilka słów o Danielu

Daniel jest studentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jest także absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z tytułem muzyka instrumentalisty w zakresie gry na akordeonie. Członek Zespołu Pieśni i Tańca "ŁANY" przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Członek Sekcji Botanicznej Koła Leśników.

Działalność naukowa: udział w projektach badawczych: 1) Ocena wieku „Wałów Śląskich”, zwanych „Wałami Chrobrego” (Nadleśnictwo Szprotawa), 2) Organizacja pracy w zintegrowanych zespołach międzynarodowych (Transgraniczne Niemiecko-Polskie Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie). Udział w 8 obozach naukowych, w tym 6 międzynarodowych. Udział i wygłoszenie referatów podczas konferencji na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Działalność organizacyjna: udział w organizacji części artystycznej podczas takich imprez jak: Bal Leśnika, Wigilia Wydziału Leśnego, Skromny Bal Leśnika, Majówka Wydziału Leśnego.

Wyróżnienie: International Photo Competition ‘Forests-Agriculture Interface through a Gender Lens’ Cali, Kolumbia (2014)

Wyróżnienie: The 7th international Art Moves Festival “More or less freedom?" Toruń (2014)

Stypendysta firmy IKEA w międzynarodowym programie EUROFORESTER Alnarp, Szwecja (2014)

Finalista konkursu przyrodniczego „BBC Wildlife Artist of the Year” w kategorii “Ptaki”, Londyn (2013)

I miejsce w etapie uczelnianym konkursu „Studencki Nobel”, NZS (2013)

II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Studencki Nobel”, NZS (2014)

I miejsce (2009) i  III miejsce (2011) w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Lesie „Leśny Geniusz”

Wygrana w konkursie internetowym „Świętokrzyska Przyroda”, Świętokrzyski PN (2013).

Laureat Stypendium Nadleśnictwa Czerniejewo programu „Lasy Świata” (2014).

Studencki Nobel NZS (2015)