Cezary Urbanowski doktorant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu półfinalistą FameLab 2018

Miło nam poinformować, że doktorant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Cezary Urbanowski przeszedł do półfinału konkursu FameLab 2018.

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

Cezary Urbanowski pisze doktorat z dekompozycji martwej materii organicznej pochodzenia roślinnego na gruntach pokopalnianych. Duży nacisk kładzie również na udzielanie się w edukacji przyrodniczej społeczeństwa. Niejednokrotnie brał udział w imprezach popularnonaukowych, festynach, targach edukacyjnych. Bliski kontakt ze społeczeństwem uświadamia mu konieczność ciągłego kształcenia siebie oraz innych. Po pracy naukowej interesuje go jeździectwo, jazda na rowerze oraz dobra książka o tematyce przyrodniczej i historycznej.