Biometryczna majówka studentów leśnictwa

W dniach 26.04-05.05 Sekcja Biometryczna Koła Leśników UPP uczestniczyła w wyjeździe badawczo-integracyjnym w Bieszczadach.

Nasze pomiary realizowaliśmy na terenie Nadleśnictw: Ustrzyki Dolne oraz Lesko. Po raz pierwszy mieliśmy okazje mierzyć stosy jodły. Zajmowaliśmy się także tworzeniem bazy danych z naszych ubiegłych wyjazdów. Możecie nam wierzyć, że przeprowadzając badania co weekend zgromadziliśmy pokaźną ilość danych do przetworzenia.

Wyjazd odbył się dzięki ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób, które od października jeżdżą w teren. Aura często nam nie sprzyjała, ale mimo to daliśmy radę i dokonaliśmy wielu pomiarów. W związku z tym majówkowy wyjazd łączył przyjemne z pożytecznym. Mogliśmy zwiedzić wiele ciekawych miejsc, takich jak: Skansen Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Beksińskiego w Sanoku. Bieszczady to piękne i malownicze tereny , a także wiele szlaków górskich. Korzystając z dobrej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie weszliśmy na Tarnicę, Halicz oraz Połoninę Wetlińską. Ciekawym punktem okazał się spływ pontonem na rzece San, gdzie prze długi odcinek drogi rozciągała się magiczna mgła nad taflą wody. Ponadto, odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze Solińskim.

Bardzo chcieliby podziękować pracownikom Nadleśnictw Ustrzyki Dolne i Lesko za pomoc i gościnę . Dziękujemy również naszemu opiekunowi za zorganizowanie całego wyjazdu.

Agata Gasyna

Fot. Martyna Ziegenhagen, Justyna Wiśniewska, Cezary Glama, Andrzej Pyszka