Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility ABSOLUTORIUM PIERWSZEJ EDYCJI STUDIÓW MBA MENADŻER GOSPODARSTWA LEŚNEGO | Wydział Leśny i Technologii Drewna

ABSOLUTORIUM PIERWSZEJ EDYCJI STUDIÓW MBA MENADŻER GOSPODARSTWA LEŚNEGO

Zakończyła się pierwsza edycja prestiżowych studiów MBA Menadżer Gospodarstwa Leśnego prowadzonych na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP. Absolutorium połączone było z konferencją naukową "Drewno jest z lasu," zorganizowaną z okazji stulecia istnienia Lasów Państwowych. W Ustroniu-Jaszowcu, w ośrodku należącym do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, 27 września 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom pierwszej edycji studiów MBA Menadżer Gospodarstwa Leśnego. Wydarzeniem towarzyszącym wręczeniu dyplomów była konferencja naukowa "Drewno jest z lasu”, którego organizatorami były RDLP w Katowicach oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zrównoważonej gospodarki leśnej, zastosowania i właściwości naturalnego surowca jakim jest drewno, a także kształcenia zawodowego leśników.

Uroczystego otwarcia konferencji i absolutorium dokonał dyrektor generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica. W swoim przemówieniu podkreślił istotę zdobywania wiedzy i rozwijania nowych umiejętność. Dziękując za utworzenie innowacyjnych studiów MBA Menadżer Gospodarstwa Leśnego, podkreślił ich rolę w kreowaniu przyszłych liderów sektora leśnego. Następnie rozpoczęła się sesja naukowa, podczas której słuchacze studiów MBA wygłosili ponad 40 referentów, które reprezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Podejmowały one istotne kwestie związane z gospodarką leśną, promując zrównoważone podejście do zarządzania lasami i dbania o środowisko naturalne, jednocześnie będąc przykładem nowoczesnego podejścia do gospodarki leśnej. Dyplomy ukończenia tego prestiżowego programu z rąk kierownika studiów prof. dr. hab. Krzysztofa Adamowicza oraz dyrektora Lasów Państwowych w Katowicach Damiana Siebera Regionalnej Dyrekcji (jednocześnie uczestnika pierwszej edycji), otrzymało grono 43 ambitnych absolwentów, którzy przez półtora roku zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania zasobami leśnymi w duchu zrównoważonego rozwoju. „W trakcie trwającej trzy semestry podróży akademickiej nasi studenci MBA pokazali nie tylko swoje zdolności intelektualne, ale także ogromną chęć do nauki i rozwoju. Na kolejnych zjazdach stawiali czoła wyzwaniom, niezależnie od tego, czy były to zajęcia w profesjonalnym studiu radiowym, egzaminy czy projekty grupowe. Ich pasja do nauki była zaraźliwa i inspirująca dla innych studentów oraz wykładowców” – mówi prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, kierownik studiów MBA. „Z ogromną dumą należy stwierdzić, że wyjątkowi studenci MBA osiągnęli nie tylko sukcesy w kwestiach akademickich, ale także angażowali się w różnorodne inicjatywy społeczne, kulturalne i naukowe na naszym kampusie. Ich obecność i aktywność w życiu uniwersyteckim przyczyniły się do tworzenia lepszego środowiska dla prowadzenia zajęć oraz wytyczyła kierunek organizacyjny dla kolejnych edycji tych studiów (obecnie trwa II edycja).

Niewątpliwie, już dzisiaj absolwenci studiów realizowanych w systemie Master of Business Administration, są wzorem do naśladowania, zarówno pod względem osiągnięć, jak i wartości, które reprezentują” – podsumowuje pierwszą edycję prof. Adamowicz.

Fot. T. Sczansny,  I. Cieślik