Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility A. Wierzbicka w wiosennej serii Super Polsatu „Kopernik była kobietą” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

A. Wierzbicka w wiosennej serii Super Polsatu „Kopernik była kobietą”

Dziś zapowiedź w wiosennej serii „Kopernik była kobietą” w Super Polsat. Ola Kot będzie rozmawiać z dr Anną Wierzbicką. O czym? Przekonajcie się sami oglądając 3 sezon programu. Na razie migawki z planu zdjęciowego w Centrum Nauki Kopernik.

„Kopernik była kobietą? W programie Polsatu  naukowczynie walczą ze szklanym sufitem i pokazują wyzwania, przed którymi wciąż stoi świat nauki. Choć dziś kobiety na uczelniach nie są widokiem rzadkim, to, jak pokazuje raport „Piękne umysły – rola kobiet w świecie nauki” stworzony przez For Women in Science, ich pozycja nie jest równa sytuacji mężczyzn. Podczas gdy na niższych szczeblach kariery akademickiej kobiety dominują – stanowią bowiem ponad połowę wszystkich studentów i doktorantów, to wśród wykładowców już tylko czterech na dziesięć reprezentuje płeć żeńską. W toku dalszego rozwoju naukowego dysproporcje rosną: zaledwie co piąty tytuł profesorski przypada kobiecie. Różnice widać także w zależności od obranego kierunku: dużo mniejsze dysproporcje obserwuje się na kierunkach humanistycznych, nauki techniczne natomiast są bardzo wyraźnie zdominowane przez mężczyzn.”