5 Chodzieski Piknik Naukowy

W niedziele 15 września 2019 r pod patronatem honorowym Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, odbył się 5 Chodzieski Piknik Naukowy.

Motywem przewodnim tegorocznego,  Chodzieskiego Pikniku Naukowego były fale. To właśnie z nimi związane były atrakcje i zadania, jakie czekały w niedzielę na odwiedzających na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Studenci z Wydziału Leśnego UPP przygotowali dla uczestników festynów dwie prelekcje o tematyce fali. W ciekawy świat nietoperzy wprowadził słuchaczy Jan Anuszkiewicz. Opowiedział on o echolokacji tych niezwykłych ssaków. Rafał Borkowski przybliżył świat skanerów laserowych, sposobu ich funkcjonowania i zastosowania w leśnictwie. Obie prezentacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.