30 – lecie Sekcji Teriologicznej KL UPP

13 maja 2022 rw Collegium Cieszkowskich odbyło się spotkanie z okazji 30-lecia Sekcji Teriologicznej Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uroczystość poprowadziła Katarzyna Sycz, obecna prezes Sekcji. Przedstawiono prezentację pt. „Sekcja Teriologiczna kiedyś i dziś”, opowiadającą o naszej działalności na przestrzeni 30 lat, a także o celebrowanych tradycjach, które stały się nieodłączną częścią wspólnych wyjazdów.

Kolejne wystąpienie należało do opiekuna Sekcji prof. dr. hab. Witolda Grzywińskiego. Opowiedział on o początkach i wyjazdach Sekcji do Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym nieprzerwanie prowadzimy badania od 30 lat! Nie zabrakło przy tym zabawnych anegdot i historii.

Po barwnych prezentacjach, przedstawione zostało nowe logo i znaczek Sekcji utworzone specjalnie z okazji 30-lecia, a następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na jubileuszowy tort i lampkę szampana. Na koniec spotkanie przeniosło się do Ogrodu Dendrologicznego UPP, gdzie zorganizowano ognisko.

Spotkanie to było dobrą okazją do wymiany doświadczeń i wspomnień. Odwiedzili nas goście związani z Sekcją m. in.: Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”,Biotope Usługi przyrodnicze,  Drawieński Park Narodowy , poprzedni prezesi i członkowie, a także założyciel Sekcji, prof. UPP dr hab. Andrzej Węgiel.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i miło spędzony wieczór. Cieszymy się, że możemy dalej tworzyć historię Sekcji i mamy nadzieję, że znów spotkamy się na kolejnym jubileuszu!

Katarzyna Sycz – prezes Sekcji Teriologicznej Koła Leśników

Prof. Witold Grzywiński przedstawia historię sekcjiProf. Witold Grzywiński przedstawia historię sekcjiUroczyste ogniskoZnaczek sekcjiTort
Zbiorowe zdjęcie uczestników uroczystości