15 edycja Nocy Naukowców

We wrześniu odbyła się w Poznaniu 15 edycja Nocy Naukowców. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbywała się zarówno online jak i podczas bezpośrednich prelekcji przeprowadzanych  w małych grupach. W tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć udziału przedstawicieli Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

Dr inż. Anna Wierzbicka przeprowadziła w szkołach zajęcia pt. „Zdrowotne właściwości lasu”, pod czujnym okiem dr  inż. Bartosza Pałubickiego studenci z Koła Naukowego Technologów Drewna przeprowadzili warsztaty „Trocinowe miski - zrób to sam”. Pani dr inż. Julia Lange w Katedrze Meblarstwa przeprowadziła zajęcia dla przyszłych projektantów. W Katedrze Chemii, najmłodsi uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt. „Eko-perfumeria”. Na terenie Ogrodu Dendrologicznego odbyły się warsztaty pt. „Co Ty możesz zrobić dla owadów?” przeprowadzone przez dr Monikę Konatowską, mgr inż. Jakuba Brózdowskiego, mgr inż. Jakuba Löffler.

Na  "Noc Naukowców" nakręcono 3 filmy