1 lutego Międzynarodowy Dzień Bez Oleju Palmowego

Dzień Bez Oleju Palmowego w tym roku obchodzony jest w Polsce po raz trzeci. Święto  zostało zainicjowane w 2016 roku przez czeską organizacje „Koalice proti palmovému oleji". Obecnie nabrało ono charakteru międzynarodowego obchodzone jest w: Republice Czeskiej, Polsce, Słowacji, Holandii i w Portugalii.

W ramach obchodów 1 lutego - Międzynarodowego Dnia Bez Oleju Palmowego Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza na:

cykl wykładów: Olej palmowy - fakty i mity

Tropikalne lasy deszczowe Borneo i Sumatry - Andrzej Węgiel
Co powinniśmy wiedzieć o oleju palmowym? - Marta Molska
Wpływ oleju palmowego na zdrowie -  Natalia Główka

Wykłady odbędą się w dniu 1 lutego 2019 r. w sali Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Poznań, ul. Dojazd 11) w godz.: 11:00-12:30.

wystawę "Nie jem palmowego, chronię orangutany"

W dniu 1 lutego 2019 r. w sali Biocentrum UPP (Poznań, ul. Dojazd 11) nastąpi otwarcie wystawy „Nie jem palmowego - chronię orangutany”. Wystawę w tym budynku będzie  można oglądać do 4 lutego.Od 5 lutego do 4 marca 2019 r.  wystawa będzie przeniesiona do budynku Katedry Chemii (Poznań, ul. Wojska Polskiego 75). Wstęp bezpłatny.

Organizatorem obchodów 1 lutego - Międzynarodowego Dnia Bez Oleju Palmowego 2019 jest Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Partnerem wydarzenia jest Firma Iglotex właściciel marki Proste Historie.