Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nauka i badania | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Nauka i badania

Innowacyjne Schronienia dla Nietoperzy: Studentki Wydziału Leśnego UPP z Dofinansowaniem na Międzynarodową Konferencję w Australii
Data publikacji: 07.01.25

Informujemy, że Martyna Woltyńska i Monika Breza studentki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymały dofinansowanie na uczestnictwo w międzynarodowej konferencji chiropterologicznej „20th International Bat Research Conference” w Australii".


Prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz redaktorem gościnnym numeru specjalnego czasopisma Sustainability „Forest Technology and Resource Management”
Data publikacji: 23.12.24

Numer specjalny jest skierowany zarówno do naukowców, jak i praktyków zajmujących się ochroną i zarządzaniem lasami w kontekście zrównoważonego rozwoju. Podkreśla znaczenie adaptacji metod zarządzania lasami w odpowiedzi na zmiany klimatyczne, ewolucję funkcji gospodarczych lasów oraz rosnące wymagania społeczne.


Projekt dr hab. Beaty Fabisiak zdobył dofinansowanie NCN w ramach konkursu WEAVE-UNISONO
Data publikacji: 13.12.24

Z radością informujemy, że projekt dr hab. Beaty Fabisiak, otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Nauki w ramach prestiżowego konkursu WEAVE-UNISONO. Badania, realizowane we współpracy z partnerami ze Słowenii, koncentrują się na projektowaniu mebli przyjaznych seniorom.

Projekt ten jest doskonałym przykładem interdyscyplinarnego podejścia, łączącym nauki społeczne i przyrodnicze. Celem jest poprawa jakości życia starszych osób poprzez innowacyjne rozwiązania w zakresie mebli.


Inauguracja e-FORESTER
Data publikacji: 10.12.24

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, liderzy projektu ze strony polskiej: prof. dr hab. Paweł Rutkowski i dr Monika Konatowska.


Katedra Hodowli Lasu dołączyła do projektu MyGardenOfTrees
Data publikacji: 10.12.24

Ze strony Katedry w projekcie uczestniczą: dr hab. Marlena Baranowska, prof. UPP, dr hab. Wojciech Kowalkowski, dr hab. Adrian Łukowski, prof. dr hab. Piotr Robakowski.


3 naukowców z WLTD UPP na liście najczęściej cytowanych badaczy świata
Data publikacji: 23.09.24

Wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie pod względem cytowań w roku 2023 uwzględnieni zostali: prof. dr hab. inż. Jerzy Smardzewski, dr hab. Magdalena Broda, prof. dr hab. Agnieszka Waśkiewicz.


Prof. dr hab. Kinga Stuper-Szablewska powołana do grupy, której zadaniem jest przygotowanie podstaw naukowych służących konstruowaniu nowego Programu Ramowego w zakresie bioróżnorodności
Data publikacji: 04.09.24

Z dniem 1 września 2024 prof. dr hab. Kinga Stuper-Szablewska z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP została powołana przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych do grupy roboczej, której zadaniem jest przygotowanie podstaw naukowych służących konstruowaniu nowego Programu Ramowego w zakresie bioróżnorodności.