Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta na WLTD uczniów z Techników Technologii Drewna | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wizyta na WLTD uczniów z Techników Technologii Drewna

W piątek, 22 marca 2024 r. gościliśmy na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczniów i nauczycieli z Techników Technologii Drewna dwóch Szkół - Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu oraz Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Wspólne spotkanie w sali wykładowej F im. Profesora Tadeusza Perkitnego rozpoczęło się od słów powitania przez Dziekana WLTD, prof. dr. hab. Piotra Łakomego. Następnie Prodziekan ds. studiów WLTD, prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, zaprezentował ofertę dydaktyczną Wydziału. Z dużym zainteresowaniem gości spotkały się organizowane na WLTD wydarzenia takie jak "Fabryka mebli na żywo", "Zbuduj rower z drewna", czy "Lasy Świata".
Po prezentacji w sali wykładowej, uczniowie z Poznania udali się na lekcję akademicką do Katedry Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej, którą przeprowadził dr inż. Przemysław Mania. Tematem zajęć laboratoryjnych był wpływ gęstości drewna na jego parametry mechaniczne.

Uczniowie z Kalisza zwiedzili natomiast pracownie i laboratoria w Katedrze Meblarstwa, Katedrze Chemicznej Technologii Drewna, Katedrze Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej, Katedrze Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn oraz Katedrze Mechanicznej Technologii Drewna. O zajęciach dydaktycznych oraz prowadzonych badaniach naukowych opowiedzieli pracownicy tych Katedr: dr inż. Julia Lange, dr inż. Monika Bartkowiak, prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, dr inż. Bartosz Pałubicki, dr hab. Rafał Czarnecki.

Zapraszamy na fotorelację z wizyty.

Edward Roszyk
Prodziekan ds. studiów WLTD

Fot. Magdalena Broda i Edward Roszyk
Wizyta na WLTD uczniów z Techników Technologii DrewnaWizyta na WLTD uczniów z Techników Technologii Drewna