Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studenci MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego przywitali nadejście jesieni | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Studenci MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego przywitali nadejście jesieni

Studenci uczestniczący w prestiżowym programie studiów MBA Menedżer Gospodarstwa Leśnego przywitali nadejście jesieni na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To właśnie w sobotę, 23 września, rozpoczęła się astronomiczna jesień, jednocześnie otwierając drzwi do kolejnego etapu ich edukacyjnej podróży w ramach programu Master of Business Administration.

Tym razem prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, pełniący funkcję kierownika studiów MBA, był odpowiedzialny nie tylko za zorganizowanie zajęć z udziałem wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa, finansów i rachunkowości, ale także zaproszenie naszych utalentowanych studentów na niezwykłe wydarzenie teatralne.

Instytucje edukacyjne, zgodnie ze swoimi statutowymi obowiązkami, mają za zadanie przekazywać wiedzę oraz kształtować umiejętności kolejnych pokoleń, przy czym ważne jest także uwzględnienie aspektów kulturowych i artystycznych, które są nieodłączną częścią rozwoju społeczności. Nasi niezawodni studenci, podczas zajęć prowadzonych zarówno przez kadrę akademicką, jak i praktyków (tym razem byli to trzej cenieni prawnicy oraz właścicielka renomowanego biura podatkowego), wzięli udział w intensywnym procesie doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania wiedzy menedżerskiej. Dlatego zasłużyli na chwilę relaksu i kulturowego wzbogacenia, które znaleźli w teatrze.

Teatr zapewnił im rozrywkę w postaci doskonałej komedii Robina Hawdona, zatytułowanej: „Kolejny wieczór kawalerski czyli Na gorącym uczynku”. Oczywiście, poza głębokimi refleksjami, naszych studentów czekała również intensywna praca. Tym razem studenci MBA poznawali tajniki tworzenia modeli predykcji zjawisk gospodarczych, analizowali kwestie podatków w gospodarstwach leśnych i zgłębiali zawiłości prawa. W dziedzinie prawnej, słuchacze zdobywali praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania nadleśnictwa jako jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, właściwego kształtowania relacji pomiędzy jednostkami Skarbu Państwa, procesów zarządzania w procedurach administracyjnych oraz podstaw cywilnoprawnych zarządzania jednostką w obrocie gospodarczym. Wszystkie te zagadnienia zostały przedstawione w przystępny sposób poprzez studia przypadków. Taki sposób nauki pozwala w praktyce realizować znaną dewizę, że "człowiek powinien uczyć się na błędach, ale najlepiej, jeśli nie na swoich". Dzięki temu nasi studenci są teraz lepiej przygotowani na wyzwania, z jakimi mogą się spotkać jako przyszli menedżerowie gospodarstw leśnych w swojej codziennej pracy.