Spotkanie studentów z firmą Szynaka Meble

W dniu 12 marca 2024 r. na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP obyło się otwarte spotkanie dla studentów i społeczności Wydziału z przedstawicielami firmy Szynaka Meble. Firma ta jest jednym z kluczowych producentów mebli skrzyniowych i tapicerowanych wytwarzającym swoje wyroby aż w ośmiu zakładach produkcyjnych. Spotkanie zorganizowane zostało przez Studenckie Koło Naukowe Projektantów Mebli i miało dwa cele - zapoznanie studentów z historią, specyfiką produkcji i metodologią wprowadzania na rynek nowych produktów, a także przedstawienie studentom oferty współpracy przy opracowywaniu nowej kolekcji mebli.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko członkowie Koła Naukowego ale także liczna grupa studentów wszystkich lat kierunku Projektowanie mebli. Jak przekonywał Rafał Trawiński - Dyrektor ds. Marketingu Szynaka Meble - jest to bardzo dobra okazja, by jeszcze będąc studentem spróbować swoich sił jako projektant kolekcji, która ma bardzo duże szanse prototypowania, udziału w wewnętrznych targach meblowych, a także wejścia do produkcji seryjnej. Jednym z pierwszych efektów spotkania jest podjęcie wyzwania i rozpoczęcie prac projektowych przez kilkunastu studentów, których rewizyta w zakładzie produkcyjnym firmy Szynaka Meble jest planowana jeszcze w tym miesiącu.

dr inż. Łukasz Matwiej
Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Projektantów Mebli