Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Podpisane umowy o współpracy z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Podpisane umowy o współpracy z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu

W czwartek, 7 kwietnia 2022 r. Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna (WLTD) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP), prof. dr hab. Piotr Łakomy, podpisał umowę o współpracy WLTD z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu (ZSBD). Do podpisania umowy doszło na terenie Szkoły, przy ul. Raszyńskiej 48 w Poznaniu, którą reprezentował Dyrektor, mgr Tomasz Szłapiński.

Wydarzenie było okazją do licznych rozmów o konkretnych aspektach współpracy Wydziału ze Szkołą. W rozmowach tych udział wzięli, oprócz Dziekana WLTD i Dyrektora ZSBD, Prodziekan ds. studiów WLTD, prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, oraz liczni nauczyciele przedmiotów zawodowych z ZSBD. Współpraca oparta będzie głównie na wzajemnych wizytach, organizowaniu zajęć informujących młodzież o specyfice studiowania na WLTD oraz zajęć dydaktycznych dla uczniów ZSBD. W ramach współpracy ZSBD zobowiązał się do organizowania w roku szkolnym zajęć dydaktycznych oraz wykładów otwartych z udziałem pracowników WLTD celem promowania oferty edukacyjnej Wydziału. WLTD zobowiązał się natomiast do umożliwienia uczniom ZSBD udziału w nieodpłatnych zajęciach z oferty zajęć edukacyjnych UPP dla młodzieży, prowadzonych przez pracowników WLTD. Rozmawiano również m.in. o możliwościach organizowania praktyk dla uczniów i studentów, czy krajowych konkursów wiedzy.

Przedstawiciele Władz WLTD, w towarzystwie Dyrektora ZSBD, mieli okazję zobaczenia Warsztatów Szkolnych ZSBD przy ul. Świerkowej 10 w Poznaniu. Nauczycielami zawodu w tych Warsztatach są m.in studenci technologii drewna WLTD.

Należy dodać, że ZSBD ma długoletnie doświadczenia we współpracy z UPP, a dokładniej z dawnym Wydziałem Technologii Drewna. Strony umowy zgodnie wyraziły nadzieję, że odtąd ta współpraca będzie jeszcze ściślejsza i znacznie szersza, nie tylko w obszarze technologii drewna, w tym budownictwa drewnianego, ale również leśnictwa, ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej.

Film promocyjny ZSBD, z udziałem studenta technologii drewna WLTD, Radosława Kropaczewskiego:

Film o przedmiotach "wyczarowanych z drewna" przez uczniów ZSBD:

Podpisanie umowy o współpracy. Z lewej strony dyrektor mgr Tomasz Szłapiński, z prawej dziekan Piotr ŁakomyPodpisanie umowy o współpracy. Z lewej strony dyrektor mgr Tomasz Szłapiński, z prawej dziekan Piotr Łakomy