Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pożegnanie Prof. dra hab. Bohdana Bronisława Drogoszewskiego | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Pożegnanie Prof. dra hab. Bohdana Bronisława Drogoszewskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 5 sierpnia 2023 roku odszedł od nas w wieku 88 lat Śp. Prof. dr hab. inż. Bohdan Bronisław Drogoszewski, emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Prodziekan Wydziału Leśnego w latach 1987-1990, Kierownik Katedry Hodowli Lasu w latach 1996-2003. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

W osobie Pana Profesora Uczelnia straciła wybitnego uczonego z zakresu hodowli lasu, zasłużonego pedagoga i organizatora, wychowawcę wielu pokoleń leśników, pracowników naukowych i studentów, przyjaciela młodzieży.

Pogrzeb odbędzie się 29 sierpnia 2023 r. o godz. 12.00 na Cmentarzu Górczyńskim przy ul. Piotra Ściegiennego 35 w Poznaniu.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego Profesora wyrazy współczucia składają:

Rektor i Senat,
Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna
oraz Pracownicy i Studenci
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

PDF icon prof. Drogoszewski-nekrolog.pdf93.92 KB