Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Obóz naukowy Technologów drewna w Puszczy Noteckiej | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Obóz naukowy Technologów drewna w Puszczy Noteckiej

W dnicah 13-15 lipca 2021 r. grupa studentów trzeciego roku Technologii drewna WLTD UPP wzięła udział w obozie naukowym, zorganizaowanym na terenie Puszczy Noteckiej. Tematem obozu były sortymenty drzewne. Studenci przeprowadzili analizy wyrabianych w lesie sortymentów drzewnych pod kątem możliwości wykonawczych (gatunki i rozmiary drzew oraz technologii i maszyn do pozyskania i wywozu) oraz zapotrzebowania rynku drzewnego. Praca polegała na rozpoznaniu problemu na terenie Nadleśnictwa Sieraków poprzez wywiad, ankiety, pomiary oraz zbieraniu informacji w zakładzie drzewnym Zetbeer w Orzeszkowie.

Organizacja obozu oraz fotorelacja: dr hab. inż. Władysław Kusiak (Katedra Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej), dr hab inż. Marek Wieruszewski (Katedra Tworzyw Drzewnaych).