DRZWI OTWARTE WLTD 2024

W sobotę, 20 kwietnia 2024 r. na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP odbyło się wydarzenie pn. DRZWI OTWARTE WLTD 2024. Wydarzenie to było adresowane do wszystkich, którzy z własnej woli chcieli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału, a także zobaczyć niektóre pracownie i laboratoria, w których kształcimy studentów. Była to również doskonała okazja do indywidualnych rozmów i odpowiedzi na pytania oraz wątpliwości naszych gości, zainteresowanych studiowaniem na kierunkach leśnictwo, technologia drewna lub projektowanie mebli.

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Dziekan WLTD, prof. dr hab. Piotr Łakomy. Po prezentacji przez Prodziekana ds. studiów WLTD, prof. UPP dr. hab. Edwarda Roszyka, kierunków studiów prowadzonych na WLTD oraz zasad rekrutacji na studia na UPP, swoje prezentacje miały organizacje studenckie prężnie działające na Wydziale:

• Koło Naukowe Leśników, reprezentowane przez Marcelinę Talaśkę oraz Adama Pływaczyka,
  • Koło Naukowe Technologów Drewna, reprezentowane przez Miłosza Gendaszyka oraz Adama Zasuwika,
  • Koło Naukowe Projektantów Mebli, reprezentowane przez Dominikę Głowacką oraz Weronikę Pawlak,
  • Koło Naukowe Chemii Stosowanej "Spectrum", reprezentowane przez Oliwię Kończak,
  • Samorząd Studencki Wydziału, reprezentowany przez Adama Pływaczyka oraz Aleksandra Pawlewicza.

Po prezentacjach i rozmowach w sali wykładowej F, zainteresowane osoby udały się na spacer do wybranych jednostek Wydziału:

• Katedry Meblarstwa, którą reprezentował dr inż. Łukasz Matwiej,
  • Katedry Chemicznej Technologii Drewna, którą reprezentował prof. UPP dr hab. Grzegorz Cofta,
  • Katedry Mechanicznej Technologii Drewna, którą reprezentował prof. dr hab. Radosław Mirski,
  • Katedry Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn, którą reprezentowali: mgr inż. Anna Jasińska, dr inż. Bartosz Pałubicki, dr inż. Marcin Wołpiuk.

Fotorelacja: dr hab. Magdalena Broda.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację DRZWI OTWARTYCH WLTD 2024.

prof. UPP dr hab. Edward Roszyk
Prodziekan ds. studiów WLTD