Wydział Leśny UPP na „Cietrzewisku”

W dniach 17-19.05.2019 w Koszęcinie odbyła się X edycja Pikniku Leśno-łowieckiego Cietrzewisko. W tym roku oprócz głównych obchodów zaplanowano Leśny Dzień Edukacyjny (17.05), podczas którego średnie i wyższe szkoły leśne prezentowały swoje oferty.

Nie zabrakło tam również przedstawicieli Naszego Wydziału w składzie: dr Andrzej Węgiel, Jolanta Węgiel, Adam Milczarek, Marta Waszczur i Agnieszka Urbaniak.

Uczestniczy mogli zarówno dowiedzieć się jak wygląda oferta naszych studiów, a także obejrzeć wystawę z wyjazdów "Lasy Świata" oraz sprawdzić swoją leśną wiedzę w różnego rodzaju mini konkursach z nagrodami. Całość wydarzenia uświetniły stoiska Lasów Państwowych oraz bardzo interesująca wystawa prezentowana w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin.

Należy również wspomnieć, że dworek będący siedzibą nadleśnictwa jest  jednoczenie bardzo cennym obiektem kulturowym oraz historycznym Lasów Państwowych wybudowanym w 1810 roku. W trakcie zwiedzania wystawy mieliśmy okazję obejrzeć m.in. bardzo obszerną kolekcję znaczków związanych z tematyką leśną oraz łowiecką,  którą wzbogaciliśmy o znaczek Koła Leśników, który świetnie wkomponował się w istniejący już zbiór.

Agnieszka Urbaniak