Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zapraszamy na wystawę i prelekcję ( 19 maja) z cyklu „Lasy świata Borneo 2015” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Zapraszamy na wystawę i prelekcję ( 19 maja) z cyklu „Lasy świata Borneo 2015”

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Lasy Świata Borneo 2015”.

Wystawę będzie można oglądać od 13 maja do 7  czerwca 2015 r. na terenie Kampusu Wydziału Leśnego  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71 C, Kolegium Cieszkowskie Stare w godz. 8.00 -20.00. Wstęp wolny.

19 maja, o godz. 19.00 w D.S „Przylesie”, Poznań, ul. Wojska Polskiego 85, odbędzie się prelekcja, na której zostanie przedstawiona wyprawa  na Borneo. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Już sama nazwa Borneo wywołuje  egzotyczne skojarzenia. Ta trzecia co do wielkości wyspa na świecie posiada niezwykle bogatą  przyrodę. Tu możemy spotkać się w oko w oko z nosaczami lub przy odrobinie szczęścia zobaczyć orangutany  w ich naturalnym środowisku.  Przyroda Borneo to świat, powoli znikający z naszej planety. Rozrastające się plantacje palm oleistych w szybkim tempie zajmują powierzchnię lasów naturalnych.

Dzięki programowi stypendialnemu „Lasy Świata”, 17-osobowa grupa studentów i pracowników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w dniach 16.02-3.03.2015, uczestniczyła w wyprawie na Borneo.  Zdjęcia prezentowane na wystawie są „pokłosiem” tej ekspedycji.