Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wyjazd naukowy w ramach Niemieckiej Centralnej Wymiany Akademickiej | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wyjazd naukowy w ramach Niemieckiej Centralnej Wymiany Akademickiej

W dniu 3 marca 2017 r. studenci Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z Panem dr  Krzysztofem Polowym oraz mgr. Wojciechem Borzyszkowskim - którzy pełnią rolę opiekunów wyjazdu - udała się na wyjazd naukowy do naszych zachodnich sąsiadów w ramach Niemieckiej Centralnej Wymiany Akademickiej (DAAD).

Otrzymane dofinansowanie przyznane zostało w celu współpracy między Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a Leśnym Centrum Kompetencyjnym w Eberswalde oraz Wydziałem Leśnictwa, Geologii i Hydrologii w miejscowości Tharandt (Uniwersytet Techniczny w Dreźnie).

Głównym motywem wyjazdu jest rozszerzenie współpracy pomiędzy wymienionymi powyżej jednostkami naukowymi, określeniu wspólnych zadań z zakresu szeroko rozumianego leśnictwa, a także realizowanie warsztatów, wykładów oraz ćwiczeń i badań terenowych.

Wnioski wypływające z czasu spędzonego w Niemczech zaowocują przyszłą, długoterminową kooperacją.

Pozdrawiamy z Eberswalde!!!!