Wydział Leśny UP w Poznaniu instytucją roku 2009

Tytuł „Instytucji szczególnie zasłużonej dla polskiego leśnictwa w roku 2009”, otrzymał Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Równocześnie tytułem "Leśnika roku 2009" został uhonorowany pan prof. dr hab. Andrzej Klocek.

Wyróżnienie to wraz z dębową statuetką od 1999 roku nadawane jest przez redakcję Przeglądu Leśniczego. W skład Kapituły nadającej tytuł leśnika roku oraz instytucji roku wchodzą osoby i przedstawiciele jednostek uhonorowanych tym tytułem w latach ubiegłych.

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został wyróżniony za: 90 lat twórczych działań na rzecz leśnictwa i niekwestionowany dorobek naukowy, dydaktyczny oraz organizacyjny, a także za szczególnie ścisłą współpracę z praktyką leśną.

Profesora dr hab. Andrzeja Klocka wyróżniono za wieloletnią i pełną poświęcenia pracę dla dobra polskiego leśnictwa, w tym blisko 20-letnie kierowanie - z dużymi sukcesami - Instytutem Badawczym Leśnictwa w Warszawie.

Tytuł instytucji roku dotychczas otrzymały: Główny Urząd Statystyczny (1999), Polskie Towarzystwo Leśne (2000), Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie (2001), Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. M. Wierzbickiego w Gołuchowie (2002), Instytut Dendrologii PAN w Kórniku (2003), Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych przy Zespole Szkół Leśnych w Tucholi (2004), Instytut Badawczy Leśnictwa (2005), Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych w Poznaniu (2006), Fundacja Pomoc Leśnikom w Krośnie (2007), Leśny Bank Genów w Kostrzycy (2008).

Do tej pory tytuły „Leśnika roku” otrzymali: dyr. Jan Podmaski (1999), mgr inż. Zbigniew Gurgul (2001), prof. dr hab. Tomasz Borecki (2002), mgr inż. Karol Wiler (2003), ks. bp. Edward Janiak (2004), dyr. Zbigniew Godlewski (2005), dr Edward Marszałek (2006), prof. Józef Broda (2007), dr inż. Kazimierz Szabla (2008).