Wydział Leśny odebrał statuetkę Instytucji Roku

Dziekan Wydziału Leśnego – prof. dr hab. Roman Gornowicz odebrał Dębową Statuetkę „Instytucji Roku Szczególnie Zasłużonej dla Leśnictwa”

We Wrocławiu, w dniu 29 grudnia 2010 r. odbyło się XII posiedzenie Kapituły przyznającej tytuły „Leśnika Roku” i „Instytucji Szczególnie Zasłużonej dla Leśnictwa” oraz wręczono Dębowe Statuetki Przeglądu Leśniczego rok wcześniej wyróżnionym laureatom, którymi byli: prof. dr hab. Andrzej Klocek oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, reprezentowany przez Dziekana – prof. dr hab. Romana Gornowicza.

Po prezentacji kandydatur, w tajnym głosowaniu, tytułem Leśnika Roku 2010 wyróżniono Panią Zofię Chrempińską - wieloletnią dyrektor Departamentu Leśnictwa w Ministerstwie Środowiska, natomiast Leśną Instytucją Roku wybrano Fundację Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

W skład Kapituły wchodzą wcześniej wyróżnieni Laureaci oraz członkowie Rady i przedstawiciele redakcji Przeglądu Leśniczego. Na dzień dzisiejszy Kapituła liczy już 30 osób.