Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP w Krotoszynie na podsumowaniu konkursu „Chronimy Zwierzynę Drobną”

W Krotoszynie pod honorowym patronatem Starosty Krotoszyńskiego, odbyła się VII edycja konkursu plastycznego pt. „Chronimy Zwierzynę Drobną”.  Uroczyste zakończenie konkursu, odbyło się w trakcie trwania festynu rodzinnego, skierowanego do wszystkich uczestników konkursu wraz z rodzinami. Organizatorem festynu było Starostwo Krotoszyńskie, Nadleśnictwo Krotoszyn oraz Koła Łowieckie z terenu powiatu krotoszyńskiego. Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP już po raz drugi aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu.

W dniu 20 kwietnia 2024 roku na Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie w obecności m.in. Wicestarosty Krotoszyńskiego Pawła Radojewskiego, Łowczego Okręgowego Aleksnadra Belli i z-cy Nadleśniczego Krotoszyna Sławomira Trawińskiego, prof. UPP dr hab.   Andrzeja Węgla z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, członków Kół Łowieckich rozdano nagrody. Spośród 263 prac wykonanych przez dzieci i młodzież wyróżniono 22 z nich. Wszystkie prace były wyjątkowe i zasługiwały na nagrody.

Pomimo chłodnej pogody, na festynie zjawiły się całe rodziny. Na uczestników, przygotowano szereg atrakcji. Bogaty program przygotowała 20 osobowa grupa studentów z Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Sekcja Botaniczna, przygotowała grę pt. jaka to roślina? Studenci z Sekcji Teriologicznej przybliżyli zwiedzającym tajemniczy świat nietoperzy. Wielką atrakcją cieszyło się stoisko Sekcji Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych, na którym można było podziwiać żywe okazy ptaków. Bardzo bogatą ofertę edukacyjną przygotowała Sekcja Entomologiczna. Tu można było zapoznać, się z rodzimymi gatunkami a także tropikalnymi gatunkami owadów. Nie każdy grzyb ma kapelusz, o tym można było dowiedzieć się na stoisku Sekcji Mykologicznej.

Wśród pozostałych stoisk edukacyjnych zaprezentowały się: Wielkopolski Park Narodowy, Nadleśnictwo Krotoszyn, Hufiec Harcerski. Na uczestników czekały ogniska, na którym można było upiec sobie chleb i kiełbaskę.

Do zobaczenia za rok.

W przygotowaniu stoisk edukacyjnych Wydziału Leśnego i Technologii Drewna uczestniczyli: Patryk Mazur, Bartek Zwoliński, Bożydar Knut, Anna Liczba, Martyna Woltyńska, Dominika Przystupa, Martyna Stawarska, Maksymilian Kujawiak, Helena Wielgus, Marta Sienkiewicz, Natalia Szymańska, Dominika Hennik, Jacek Rynkiewicz, Kajetan Sala, Aleksandra Bogacz, Kacper Jankowski, Izabela Kępińska, Aleksandra Madej, Michał Szymański, Gabriela Bohaczewska, Anastazja Masłowska, Kacper Sobczyk, Zuzanna Stasiak, Monika Breza, Jolanta Węgiel.

Stoisko Sekcji EntomologicznejStoisko Wielkopolskiego Parku NarodowegoStoisko Sekcji BotanicznejTłumy odwiedzającychOgłoszenie wyników konkursu
Ogłoszenie wyników konkursu