Wydział Leśny i Technologii Drewna realizuje projekty w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”

Miło nam poinformować, że trzy projekty z WLTD UPP zostały przyjęte do realizacji w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”.

1. Technologia wytwarzania sklejki o modyfikowanej strukturze – kierownik projektu prof. UPP dr hab. Dorota Dziurka, koordynator mgr inż. Marcin Kuliński (projekt zdobył 96,33 punktów)
  2. Wykorzystanie odpadów tartacznych i drewna średniowymiarowego w produkcji materiałów konstrukcyjnych – kierownik projektu prof. dr hab. inż. Radosław Mirski (projekt zdobył 95,00 punktów)
  3. Opracowanie innowacyjnego prototypu produktu spożywczego – przekąska wytrawna typu popcorn z ziarna sorgo - kierownik projektu  dr inż. Anna Przybylska-Balcerek ( projekt zdobył 77,67 punków)

Program pn. „Inkubator Innowacyjności 4.0” to przedsięwzięcie realizowane w ramach ustanowionego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020 (Działanie 4.4).

Głównym celem Programu jest promocja osiągnięć naukowych, zwiększenie ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowany jest na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach konsorcjum „Life Science Innovation 4.0”, którego członkami są:Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Lider konsorcjum); Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy (Członek konsorcjum).

lista rankingowa