Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Wizyta nauczycieli z Gruzji i Azerbejdżanu na Wydziale Leśnym | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Wizyta nauczycieli z Gruzji i Azerbejdżanu na Wydziale Leśnym

W dniach od 3 do 9 czerwca 2018 roku, w ramach projektu mobilnościowego Erasmus+, na Wydziale Leśnym UP w Poznaniu gościli nauczyciele akademiccy reprezentujący Gruziński Uniwersytet Techniczny w Tbilisi oraz Azerbejdżański Państwowy Uniwersytet Rolniczy w Gandży: prof. Irina Danelia i prof. Giorgi Kvartskhava z Gruzji oraz prof. Vidadi Samadov z Azerbejdżanu. Towarzyszył im pracownik Działu Współpracy z Zagranicą Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego – Nikolaz Bregvadze.

W trakcie pobytu goście zaprezentowali cykle wykładów oraz zapoznali się z działalnością i strukturą Wydziału Leśnego. Bogaty program ich tygodniowej wizyty obejmował także:

- Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie,

- Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie,

- Arboretum Leśne w Zielonce,

- Arboretum Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku,

- Park Narodowy Gór Stołowych,

- Arboretum i Ogród Botaniczny w Wojsławicach.

Grzegorz Rączka

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Leśnego

do spraw kontaktów z krajami Kaukazu