V Turniej Łuczniczy o puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Nasz Turniej na stałe wpisał się już w ogólnopolski kalendarz imprez łuczniczych. Tym bardziej nie mogliśmy zawieźć zaufania przybyłych do nas z całej Polski łuczników. Do rywalizacji stanęło łącznie 160 zawodników w siedmiu kategoriach sprzętowych i wiekowych. Z samego rana turniej został uroczyście otwarty przez Dziekana Pana prof.dr hab. Piotra  Łakomego, który jak co roku wspiera organizację naszego turnieju. Następnie opiekun naszej sekcji Dr inż. Marcin Włoch przeprowadził krótką odprawę w której, omówił regulamin, zasady bezpieczeństwa oraz inne ważne komunikaty dotyczące turnieju. Nim się obejrzeliśmy byliśmy już podzieleni na grupy i czekaliśmy przy swoich punktach na początek strzelania.

Trasa składała się z 28 stanowisk. Na większości stanowisk umieściliśmy figury zwierząt 3D , na uczestników czekały również konkurencje tarczowe (odległościówka, chodzony oraz czasówka). Dodaliśmy również nową konkurencje, która polegała na strzelaniu do tarczy sprzętem przygotowanym przez organizatorów (zabawkowym łukiem i tanimi strzałami), konkurencja była dla większości zawodników pozytywnym zaskoczeniem i dobrą zabawą. Zmagania zawodników trwały do godziny 15:30.Turniej przebiegał w miłej koleżeńskiej atmosferze, mam nadzieję, że wszystkim podobało się tak samo jak nam :D.

Następnie zawodnicy zjedli ciepły posiłek i czekali na wyniki Turnieju . W tym czasie odbył się koncert Sekcji Muzycznej Koła Leśników, który wraz z dodatkową  konkurencją dalekiego strzału umilił nam czekanie na wyniki. W końcu przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców. Puchary zostały wręczone przez  Dziekana naszego Wydziału. Najlepsze wyniki wśród zawodników z naszej sekcji uzyskali : Krzysztoł Jarmusz- II miejsce kategoria łuki boczkowe oraz Piotr Migdalski V miejsce w kategorii łuki klasyczne i hunter. Po wręczeniu pucharów nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Za uroczystą oprawę dziękujemy Zespołowi Trębaczy Myśliwskich Venator.

Gratulujemy zawodnikom osiągniętych wyników.  Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie na nasz turniej.

Zapraszamy na kolejny turniej który odbędzie się już za rok.

Albert Brzózka, Artur Okuniewicz