Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Profesor Roman Gornowicz – prorektorem ds. kadr i rozwoju uczelni | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Profesor Roman Gornowicz – prorektorem ds. kadr i rozwoju uczelni

Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej, prof. Grażyna Lewandowicz ogłosiła wyniki wyborów uzupełniających na wakujące stanowisko prorektora ds. kadr i rozwoju uczelni w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W pierwszej turze wyborów nowym prorektorem został wybrany prof. dr hab. Roman Gornowicz.

Prof. Roman Gornowicz po ukończeniu studiów leśnych i pedagogicznych początkowo pracował w przedsiębiorstwie Lasy Państwowe, by w krótkim okresie rozpocząć pracę naukową na Wydziale Leśnym ówczesnej Akademii Rolniczej. W roku akademickim 1989/1990 przebywał na stażu naukowym na Wydziale Leśnym ETH w Zurychu. Tytuł naukowy profesora nauk leśnych uzyskał w 2009 roku.

W pracach badawczych prof. Gornowicz zajmuje się głównie tematyką oddziaływania gospodarki leśnej na środowisko, a zwłaszcza wpływu prowadzenia gospodarki zrębowej na poszczególne elementy środowiska leśnego.

W latach 2002 – 2008 pełnił funkcje prodziekana ds. studiów, a od roku 2008 do dziś dziekana Wydziału Leśnego.

Nowemu Prorektorowi, prof. Romanowi Gornowiczowi gratulujemy i życzymy na nowym, odpowiedzialnym stanowisku w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, wytrwałości w kontynuowaniu prac swego poprzednika, przedwcześnie zmarłego, Profesora Czesława Szafrańskiego, na rzecz dalszego rozwoju uczelni.

Rzecznik prasowy UP