Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. dr hab. Małgorzata Mańka uhonorowana medalem im. Michała Oczapowskiego | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Prof. dr hab. Małgorzata Mańka uhonorowana medalem im. Michała Oczapowskiego

Prof. dr hab. Małgorzata Mańka oraz prof. dr hab. Marek Świtoński zostali uhonorowani prestiżowym medalem im. Michała Oczapowskiego. Przyznanie tego zaszczytnego wyróżnienia jest rezultatem ich wyjątkowego wkładu w rozwój nauk rolniczych oraz stosowanych nauk biologicznych.

Medal im. Michała Oczapowskiego, będący najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez II Wydział Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN, jest    medal im. Michała Oczapowskiego symbolem uznania dla osób i instytucji, które wykazują się doskonałym dorobkiem naukowym i przyczyniają się znacząco do postępu w dziedzinie rolnictwa oraz nauk biologicznych.

Prof. dr hab. Małgorzata Mańka i prof. dr hab. Marek Świtoński, poprzez swoje badania i osiągnięcia naukowe, wnoszą istotny udział w rozwój wspomnianych dziedzin. Ich praca jest nie tylko wyrazem indywidualnych osiągnięć, lecz także istotnym wkładem w rozwój całego środowiska naukowego. Przyznanie medalu im. Michała Oczapowskiego jest nie tylko wyrazem uznania dla osiągnięć laureatów, ale również inspiracją dla młodych naukowców do kontynuowania wysiłków na rzecz rozwoju nauki.

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP