Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. Andrzej M. Jagodziński w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Prof. Andrzej M. Jagodziński w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists

W czasopiśmie „PLoS Biology” opublikowany został ranking World’s TOP 2% Scientists, przygotowany przez Stanford University oraz Elsevier i SciTech Strategies. Zestawienia obejmują ok. 160 tys. najczęściej cytowanych naukowców na świecie (2% badaczy) przedstawionych w dwóch ujęciach – dorobku sumarycznego oraz za 2019 rok.

Profesor Andrzej M. Jagodziński, pracujący od 2007 roku w Katedrze Łowiectwa i Ochrony Lasu Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, należy do najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Do kluczowych dyscyplin uprawianych przez Pana Profesora należy leśnictwo i ekologia. Dorobek naukowy prof. Andrzeja M. Jagodzińskiego liczy ponad 200 publikacji, w tym ponad połowa to prace indeksowane przez Web of Science Clarivate Analytics. Wśród nich znajdują się publikacje w najlepszych czasopismach na świecie: Nature, Science, PNAS, New Phytologist, Global Change Biology czy Forest Ecology and Management.

Serdecznie gratulujemy.

Publikacja źródłowa:

Ioannidis J.P.A., Boyack K.W., Baas J. 2020. Updated science-wide author databases of standardized citation indicators. PLoS Biology 18(10): e3000918.