Piotr Grygier odznaczony medalem „Zasłużony dla Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”

18 lutego 2016 r odbyło się Seminarium Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu połączone z uhonorowaniem Dyrektora RDLP w Poznaniu Piotra Grygiera medalem „Zasłużony dla Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”.

Spotkanie zgromadziło wielu gości w tym JM Rektora prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka, Prorektorów prof. dr hab. Monikę Kozłowską, prof. dr. hab. Jana Pikula i prof. dr. hab. Romana Gornowicza, a także Kanclerza Marka Klimeckiego. Grono gości uzupełnili obecny Dyrektor RDLP w Poznaniu Tomasz Markiewicz, a także licznie przybyli nadleśniczowie i pracownicy biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Biura Urządzana Lasu i Geodezji Leśnej, Lasów Komunalnych, pracownicy i studenci Wydziału Leśnego oraz innych jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Głównym punktem seminarium był wykład Piotra Grygiera pt. „Pokolenia”. Mieliśmy okazję usłyszeć refleksje prelegenta dotyczące powołania, misji i etosu zawodu leśnika na podstawie sylwetek leśników, którzy mieli wpływ na kształtowanie leśnictwa wielkopolskiego.

Po wykładzie Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy w obecności JM Rektora prof. dr. hab. Grzegorza Skrzypczaka uhonorował Piotra Grygiera medalem „Zasłużony dla Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu” za bardzo dobrą współpracę z Wydziałem Leśnym, który Rada Wydziału Leśnego przyznała na podstawie uchwały z dnia 26 listopada 2015 roku.

Piotr Grygier, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, jest wybitnym specjalistą w dziedzinie ochrony lasu, a szczególnie entomologii leśnej. Posiada znaczące osiągnięcia w zakresie zagospodarowania lasu. Ma bardzo duże umiejętności właściwego zarządzania, kierowania oraz organizowania pracy. Jest autorem wielu publikacji i referatów naukowych, popularno-naukowych oraz organizatorem i uczestnikiem konferencji naukowych, sympozjów, seminariów i sesji. Aktywny działacz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Polskiego Towarzystwa Leśnego i Polskiego Związku Łowieckiego. Brał czynny udział w opracowaniu i wdrożeniu Zasad Hodowli Lasu. Upowszechnia wiedzę o europejskim leśnictwie i unijnej polityce leśnej, przez wiele lat piastując funkcję wiceprzewodniczącego w Europejskiej Unii Leśników. Prowadził zajęcia  na kierunku leśnictwo. Był także członkiem Rady Patronackiej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a obecnie należy do Rady Pracodawców.

Uroczystość uświetnił, dzięki uprzejmości Dyrektora Alberta Tabaki, zespół trębaczy myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju, pod kierunkiem Pawła Strawy oraz przy udziale Jędrzeja Strawy oraz Adama Kupsa, członków Venatora.

Prof. dr hab.Piotr Łakomy