Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ocena właściwości termicznych płyt izolacyjnych ze słomy | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Ocena właściwości termicznych płyt izolacyjnych ze słomy

Program zmian klimatycznych skłania do rozwoju budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego, w którym wykorzystywane są biomateriały. Słoma, powstająca przy zbiorze zbóż, uważana jest za jeden z najbardziej obiecujących surowców odnawialnych. Właściwości słomy, powszechna dostępność i odnawialność powodują, że materiał ten jest coraz częściej stosowany w budownictwie. W renomowanym czasopiśmie Materials ukazała się praca naukowców z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, Wydziału Informatyki i Komunikacji Wizualnej, Collegium Da Vinci, której celem  było określenie i walidacja właściwości termicznych paneli wykonanych ze słomy zbożowej.

Estimation of Thermal Properties of Straw-Based Insulating Panels

Czajkowski Ł., Kocewicz R., Weres J., Olek W. (2022). Estimation of Thermal Properties of Straw-Based Insulating Panels. Materials 15(3), 1073.