Niemiecka Centralna Wymiana Akademicka 2020

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) przyznała po raz kolejny stypendium wyjazdowe do Niemiec grupy studentów zrzeszonym w Sekcji Biometrycznej Koła Leśników UPP w celu odwiedzenia minimum dwóch niemieckich uczelni o podobnym profilu kształcenia. Warto dodać, iż dany wydział może składać wniosek raz na trzy lata.

Na początku marca grupa 16 poznańskich leśników odwiedzi Uniwersytet Nauk Stosowanych w Eberswalde (University of Applied Sciences) i tamtejszy Wydział Leśny. W tym samym mieście znajduje się także Krajowe Centrum Kompetencji Leśnej, gdzie także będziemy gościć oraz czynnie uczestniczyć w pomiarach jednych z najstarszych powierzchni prof. Schwappacha.

Kolejnym punktem programu będzie wyjazd do Wydziału Leśnego w Tharandt na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, gdzie będziemy brali udział w wykładach i oraz będziemy poznawać lasy iogród botaniczny.

W. Borzyszkowski

K. Polowy