Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nasza nauka idzie w las - VII Konferencja Kół Naukowych studentów Leśników | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Nasza nauka idzie w las - VII Konferencja Kół Naukowych studentów Leśników

W dniach 19-21 kwietnia 2023 r.  w Warszawie odbyła się VII edycja Konferencji Kół Naukowych Leśników, przygotowana przez Koło Naukowe Leśników SGGW. W wydarzeniu udział wzięli studenci z kół naukowych z Warszawy, Krakowa i Poznania. W czasie trwania Konferencji studenci mieli okazję zwiedzić kampus SGGW oraz Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. W ostatnim dniu znalazł się też czas na zwiedzenie stolicy.

Na konferencję każde studenckie koło naukowe przygotowało referaty prezentujące badania naukowe realizowane w kole. Na koniec konferencji nagrodzono najlepsze referaty z każdego ośrodka akademickiego (Wydział Leśny Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Leśny SGGW, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

Wśród sześciu referatów wygłoszonych przez Koło Leśników nagrodzono:

1 miejsce referat wygłoszony przez Bartosza Zwolińskiego pt. „Zimowy monitoring nietoperzy hibernujących w wybranych wolnostojących obiektach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w latach 2018/2023”

2 miejsce referat wygłoszony przez Błażeja Drożdziewskiego pt. „Analiza zawartości cukrów i substancji prozdrowotnych w soku klonu jawora Acer pseudoplatanus L. na terenie Puszczy Noteckiej”

A laureatami 3 miejsca byli:

Martyna Woltyńska z referatem pt. „Preferencje wyboru kryjówek przez nietoperze zimujące w szczelinie przeciwlotniczej w Parku Sołackim w Poznaniu”

Marcelina Talaśka referat pt. „Ocena różnych sposobów produkcji szkółkarskiej jodły pospolitej (Abies alba Mill.) w doświadczeniu porównawczym w nadleśnictwie Kamienna Góra i Międzylesie, jako część programu restytucji jodły pospolitej w Sudetach”

Marcin Łaguna, referat pt. „Kokoszki na lodzie- o zimowaniu kokoszki (Gallinula chloropus) na terenie Poznania”

Wiktor Kroker referat pt.  „Jerzyki (Apus apus) z poznańskich Jeżyc”

Pragniemy podziękować studentom z Koła Naukowego Leśników SGGW za organizacje konferencji. Zrobiliście to perfekcyjnie. Serdecznie dziękujemy kolegom i koleżankom z Koło Naukowe Leśników UR w Krakowie za współudział. Do zobaczenia za rok w Poznaniu.

Oliwia Babacz Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP

Zdjęcia: Jakub Miszczyszyn UR Kraków