Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Nasza nauka idzie w knieje… | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Nasza nauka idzie w knieje…

W dniach 01-03 luty 2019 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały kolejną edycję Targów Łowiectwa KNIEJE. Jak co roku była to gratka dla wszystkich miłośników i fascynatów łowiectwa. Pośród stoisk licznych wystawców znalazło się i stoisko naszego Wydziału, zorganizowane przez zespół Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu oraz Sekcję Łowiectwa Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego. Wszystko to by się nie udało, gdyby nie wyjątkowa pomoc studentów Wydziału Leśnego, którzy bardzo licznie zaangażowali się w pracę z dzieciakami. 

Nasze stoisko edukacyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających zarówno ze względu na ciekawą ekspozycję, możliwość dyskusji ze specjalistami, ale przede wszystkim ze względu na mnogość zaproponowanych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano szereg zadań i konkursów, było rozpoznawanie tropów zwierząt, odkrywanie leśnych tajemnic
i poznawanie zwyczajów mieszkańców naszych pól i lasów. Wykorzystując talent naszych wspaniałych studentek można było też pomalować twarz i stać się liskiem, albo sarenką, choć motylków i Spider -Man’ów też nie zabrakło. Największą atrakcją okazało się zbijanie budek lęgowych dla ptaków. Wszyscy mali i duzi przyrodnicy, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli zbić budkę, zabrać ją i powiesić w dowolnym miejscu, tworząc nowe, bezpieczne miejsce lęgowe dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Zbiliśmy 150 budek lęgowych, które mamy nadzieję, będą służyły wielu sikorom, kowalikom i wróblom. W tym miejscu należy serdecznie podziękować Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego, który był sponsorem naszych budek.

Dla miłośników muzyki myśliwskiej oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego już koncertu Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”, który odbył się w sobotę na scenie targowej i przyciągnął całą rzeszę słuchaczy.

Na tym jednak nie koniec. Dwie drużyny dzielnych i silnych studentów Wydziału Leśnego reprezentujące Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego https://www.facebook.com/KoloLesnikow/ i Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator” https://www.facebook.com/ztmvenator/, walczyły w konkursach zbijania najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych ambon.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i oczywiście zapraszamy za rok! Darz Bór!

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krokowska-Paluszak