Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Medal „Pro Bono Silvae” dla Wydziału Leśnego w Poznaniu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Medal „Pro Bono Silvae” dla Wydziału Leśnego w Poznaniu

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został uhonorowany Medalem „Pro Bono Silvae” za wybitny wkład w rozwój leśnictwa i polskich lasów.

W dnu 4 października, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020, Honorowy Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Leśnego prof. dr hab. Andrzej Grzywacz dr h.c. wręczył medal na ręce dziekana prof. dr. hab. Piotra Łakomego.

Medal "Pro Bono Silvae" ustanowiono w 2007 roku z okazji Jubileuszu 125-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Leśnego. Medalem tym każdego roku honorowana jest jedna osoba lub instytucja szczególnie zasłużona dla rozwoju leśnictwa.

Medalem "Pro Bono Silvae" uhonorowani zostali:

Prof. dr hab. Andrzej Szujecki - 2007
Prof. zw. dr Józef Broda - 2008