Listy gratulacyjne Prezydenta IUFRO

W uznaniu za doskonałą organizację konferencji „Forest Biomas Conference”, Prezydent IUFRO prof. Niels Elers Koch wystosował słowa uznania dla jej organizatorów, a listami gratulacyjnymi uhonorował dwie osoby z Wydziału Leśnego UP w Poznaniu: Andrzeja Węgla oraz Krzysztofa Polowego. W imieniu Prezydenta IUFRO listy gratulacyjne wręczył prof. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, podczas polsko-niemieckiej konferencji „Szacowanie zasobów biomasy metodami teledetekcyjnymi”, w dniu 8 maja 2014 r., w Eberswalde (Niemcy).

Międzynarodowa konferencja „Forest Biomas Conference”, która odbyła się w dniach 7-9 października 2013 r. w Pałacu Mierzęcin organizowana była przez Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod auspicjami IUFRO (International Union of Forest Research Organizations) i EFI (European Forest Institute). Współorganizatorami konferencji byli: Komitet Badań Leśnych PAN, Landeskompetenzzentrum Forst Eberswalde, Landesforst Mecklenburg-Vorpommern, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, Instytut Badawczy Leśnictwa, Instytut Dendrologii PAN w Kórniku oraz Instytut Technologii Drewna w Poznaniu. Tematyka konferencji wzbudziła szerokie zainteresowanie naukowców. Uczestniczyło w niej 80 osób z 17 krajów świata. W trakcie dwóch dni obrad wygłoszono 45 referatów i zaprezentowano 11 posterów.

Konferencja została zorganizowana się w ramach polsko-niemieckiego projektu „ForseenPOMERANIA” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.