Laureaci stypendium „Lasy Świata” wybrani

W dniu 29 października 2019, na spotkaniu w Kolegium Cieszkowskich wybrano laureatów programu wyjazdowego „Lasy Świata”, którym przyznano stypendia na pokrycie kosztów udziału w wyprawie Wydziału Leśnego UPP do Gwatemali.

Laureatami siódmej edycji stypendium „Lasy Świata” zostali:

• Damian Cichoń
  • Krzysztof Rutkowski
  • Kacper Oczkowicz
  • Radosław Lewoń

W bieżącej edycji stypendia ufundowali: Dziekan Wydziału Leśnego UPP (2 stypendia), Nadleśnictwo Międzylesie i Nadleśnictwo Solec Kujawski.

Ponadto Dziekan WL prof. dr hab. Piotr Łakomy przyznał dofinansowanie wysokości 50% kosztów wyprawy dwóm kolejnym osobom (będą mogły uczestniczyć w wyprawie jeśli same pokryją pozostałą część). Zatem listę laureatów uzupełniają:

• Konstancja Aszendorf
  • Radosław Roszak

Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie:

Przewodniczący:

• prof. dr hab. Piotr Łakomy – Dziekan Wydziału Leśnego UPP

Przedstawiciele pracowników WL:

• prof. UPP dr hab. Witold Grzywiński
  • dr hab. Andrzej Węgiel
  • mgr inż. Jolanta Węgiel

Przedstawiciela fundatorów stypendium:

• Jakub  Siedlecki – Nadleśniczy Nadleśnictwa Solec Kujawski  (w zastępstwie Mikołaj Ziemblicki)
  • Anna Kostrz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie

Przedstawiciela studentów:

• Alicja Florek – przedstawicielka Koła Leśników UPP
  • Karolina Jasiak – przedstawicielka Samorządu Studentów Wydziału Leśnego UPP
  • Jędrzej Strawa – przedstawiciel ZTM Venator

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała oraz głosy liczyła komisja skrutacyjna w składzie:

• Roksana Fit
  • Agata Gasyna

Pracownicy i studenci Wydziału Leśnego UPP zainteresowani udziałem w wyprawie „Lasy Świata” do Gwatemali na własny koszt (5500 zł) mogą przesłać mailem swoje zgłoszenie do Andrzeja Węgla na adres: wegiel@up.poznan.pl, w terminie do 31 października 2019 r. W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko, kierunek i rok studiów (dotyczy studentów) oraz telefon kontaktowy. W przypadku dużej liczby zgłoszeń uczestnicy będą wybierani w drodze losowania.