Koło Leśników na Targach Edukacyjnych Eko Forum

W marcowy weekend 23-25.03.2018 odbyła się kolejna już edycja Targów Edukacyjnych Eko Forum na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku Sekcja Edukacji Przyrodniczo- Leśnej zajęła się przygotowaniem oraz prowadzeniem stoiska Koła Leśników wspólnie z innymi członkami Koła.

Mimo 10 m2, które mieliśmy na wyłączność nie byliśmy w stanie pomieścić wszystkich zgromadzonych przez nas, gier, plansz oraz innych leśnych materiałów edukacyjnych. Na szczęście wspólnymi siłami oraz dzięki życzliwości Ogrodu Dendrologicznego i Katedry Łowiectwa Wydziału Leśnego UP w Poznaniu wybraliśmy najciekawsze okazy zwierząt, szyszek oraz różnego rodzaju gier, które urozmaiciły nasze stoisko.

Od piątku do niedzieli można było spróbować swoich sił w leśnych memorach, przyrodniczych zagadkach, czy w rozpoznawaniu poszczególnych Parków Narodowych na mapie Polski. Ponadto na stoisku znalazło się wiele okazów drewnianych krążków, owadów rodzimych, ale również egzotycznych, a także poroża, wypchane okazy zwierząt oraz wiele innych.

Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy często przychodzili zamienić z nami 2, 3, a nawet kilka słów. Podczas gdy dzieci rozwiązywały zadania lub grały w gry, rodzice poszerzali swoją wiedzę o różnego rodzaju ciekawostki, a nawet sami mogli spróbować własnych sił w leśnych quizach.

Mamy nadzieję, że nasza obecność na Targach nie tylko wniosła leśny klimat, ale również na sporą szczyptę wiedzy, którą mamy nadzieję poszerzać podczas kolejnych edycji Eko Forum.

fot. Aneta Ladach, Iza Kucińska, Olga Wepryk, Magdalena Ziemkowska, Michalina Grabowska, Małgorzata Wenda