ERASMUS+ Wizyta z Gruzji

W dniach 22-28 lipca gościł na Wydziale Leśnym dr Nikoloz Abzianidze z Wydziału Energetyki i Telekomunikacji Politechniki Gruzińskiej w Tbilisi, pełnomocnik do spraw oceny jakości kształcenia.

W czasie tygodniowego pobytu gość zapoznał się z organizacją i zapleczem laboratoryjnym naszego Uniwersytetu oraz Wydziału Leśnego, uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami Kierunkowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Leśnym UPP oraz z koordynatorami programu ERASMUS+ na poziomie uczelnianym i wydziałowym. Uczestniczył również w spotkaniach wyjazdowych z przedstawicielami Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Konstantynowo oraz Ośrodku Szkółkarsko-Nasiennym Nadleśnictwa Jarocin, które to ośrodki współpracują z Wydziałem Leśnym również przy doskonaleniu i realizacji programu studiów leśnych.

Wizyta odbyła się w ramach programu współpracy z krajami partnerskimi Unii Europejskiej KA107. Nasza wwymiana z Politechniką w Tbilisi  w tej edycji programu ulega zakończeniu, jednak obie strony są zdeterminowane kontynuować i rozwijać współpracę.

Wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników naszego Wydziału zapraszam do korzystania z możliwości wymiany w ramach aktualnie obowiązujących umów ERASMUS+ KA107 z Wydziałami Leśnymi Uniwersytetu w Belgradzie (Serbia), Sarajewie (Bośnia) oraz Instytutem Gospodarowania Zasobami Naturalnymi Irkuckiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego (Rosja).

Wydziałowy koordynator programu ERASMUS+

dr inż. Tomasz Najgrakowski