ERASMUS+ w Transilvania University of Brasov

W dniach 7-10 stycznia 2020 roku gościłam na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Transylwańskiego w Braszowie (Transilvania University of Brasov). W czasie pobytu miałam okazję spotkać się ze studentami i przeprowadzić z nimi zajęcia oraz zachęcić do korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

Zwiedziłam Wydział Technologii Drewna w tym bardzo ciekawe warsztaty i wystawę prac dyplomowych. W towarzystwie koordynatora wydziałowego Emilii Salca miałam okazję zwiedzić miasto i spróbować lokalnych specjałów. Spotkałam się też z studentem Wydziału Leśnego Dragosem Burghelea, który w zeszłym roku akademickim realizował staż z programu Erasmus+ pod moją opieką.

Na zaproszenie Dragosa i jego promotora zwiedziłam dodatkowo Wydział Leśny oraz przeprowadziłam zajęcia i dyskusję ze studentami studiów magisterskich anglojęzycznych na Wydziale Leśnym. Spotkanie z profesorem Ovidiu Ionescu to była dla mnie lekcją o niedźwiedziach grasujących po Braszowie (zachowują się jak dziki w Poznaniu). Na szczęście ani nie spotkałam głodnego niedźwiedzia (miejskie nie zasypiają na zimę) ani Hrabiego Drakuli.

Anna Wierzbicka