3 naukowców z Wydziału Leśnego i Technologii Drewa UPP na liście najczęściej cytowanych badaczy świata

Kolejny rok z rzędu naukowcy z WLTD Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znaleźli się na liście najlepszych naukowców na świecie pod względem cytowalności ich publikacji w literaturze naukowej, opublikowanej właśnie przez wydawnictwo Elsevier.

Wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie pod względem cytowań w roku 2022 uwzględnieni zostali:

• prof. dr hab. inż. Jerzy Smardzewski (Katedra Meblarstwa),
  • dr hab. Magdalena Broda (Katedra Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej),
  • prof. dr hab. Agnieszka Waśkiewicz (Katedra Chemii).

Natomiast w tegorocznym zestawieniu całościowego dorobku w karierze znalazł się prof. dr hab. inż. Jerzy Smardzewski.

Serdecznie gratulujemy

Lista rankingowa zawiera uszeregowane nazwiska 2% najlepszych naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Oceniana jest całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy według złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), który uwzględnia takie kryteria, jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań, Impact Factor, miejsce na liście autorów. Ranking podzielony jest na dwie listy. Pierwsza (Table-1-Authors_caree) obejmuje dorobek naukowy z całego okresu pracy zawodowej naukowca. Druga tabela (Table-1-Authors_singleyr) dotyczy tylko dorobku z 2022 r.

Pełna lista wyróżnionych naukowców znajduje się na stronie: