Zmarł Jacek Lewandowski

JL.png

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszego kolegi Jacka Lewandowskiego, który przez przeszło czterdzieści lat był pracownikiem Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jacek Lewandowski – ceniony pracownik techniczny – z ogromnym zaangażowaniem przez wiele lat włączał się w budowanie wysokiej jakości kształcenia studentów, nie tylko z poziomu dbałości o zaplecze techniczne pracowni chemicznych Katedry Chemii, ale również poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych i wspaniały kontakt z młodzieżą akademicką.

Jacek to człowiek wielu pasji, miłośnik przyrody, znawca drzew i ptactwa, rozmiłowany w muzyce jazzowej, polskim kinie i teatrze. Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba niezwykle życzliwa, pomocna, koleżeńska, ze wspaniałym poczuciem humoru i apetytem na życie.

W maju żegnaliśmy żonę Jacka – Elżbietę Lewandowską, nauczyciela akademickiego naszego Uniwersytetu, po dwóch miesiącach z ogromnym smutkiem i żalem żegnamy Jacka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Ś.p. Jacka Lewandowskiego żegnają koleżanki i koledzy z Katedry Chemii oraz cała społeczność Uniwersytetu.

Msza święta żałobna odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu – Kiekrzu (ul. Chojnicka 41, 60-480 Poznań), dnia 7 lipca o godz. 10.00. Pogrzeb po mszy na cmentarzu przykościelnym.