Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zjazd absolwentów po upływie 50 lat od ukończenia studiów | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Zjazd absolwentów po upływie 50 lat od ukończenia studiów

W dniach 22-26 IX 2021 r. odbył się zjazd absolwentów Wydziału Leśnego rocznika 1966-1971. Był to zjazd szczególny, bo po upływie 50 lat od ukończenia studiów. Z okazji jubileuszu w Kolegium Cieszkowskich miała miejsce uroczystość wręczenia Aktów Odnowienia Dyplomu przez Prorektora, prof. dr hab. Romana Gornowicza oraz Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna prof. dr hab. Piotra Łakomego. Pan Prorektor w swoim wystąpieniu przedstawił zebranym niektóre zagadnienia związane z rozwojem naszej Uczelni, a Pan Dziekan przybliżył najważniejsze zmiany na Wydziale Leśnym i liczne osiągnięcia Wydziału w zakresie rozwoju naukowego oraz poziomu kształcenia. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Następnie absolwenci zapoznali się z obecnym wyglądem kampusu. Wspominając dawnych profesorów obejrzeli popiersia niektórych z nich znajdujące się na pierwszym piętrze Kolegium Cieszkowskich i zapalili symboliczny znicz pamięci pod pomnikiem prof. dr hab. Bogdana Kiełczewskiego. Zainteresowanie wzbudziły również znajdujące się w Kolegium Cieszkowskich plakaty informacyjne na temat historii Wydziału Leśnego i Koła Leśników. Po sentymentalnej wizycie w niezapomnianej Sosence i krótkim odpoczynku wszyscy udali się do bursy w Zielonce na obiadokolację oraz wieczór wspomnień uzupełnionych slajdami z okresu studiów.

Drugi dzień zaczął się mszą w sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej w intencji zmarłych naszych dawnych nauczycieli akademickich oraz kolegów, których bardzo wielu już zabrakło. Następne etapy Zjazdu to wycieczka do Lednogóry oraz Lednicy, zwiedzanie pozostałości grodu pierwszych Piastów na Jeziorze Lednica, zwiedzanie arboretum Władysława i Bolesława Sękowskich.

Jubileuszowe spotkanie zostało upamiętnione posadzeniem w ogrodzie dendrologicznym w Zielonce wegetatywnego potomka najstarszego drzewa w Polsce – cisa z Henrykowa Lubańskiego (1050 lat).

Ignacy Korczyński