Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zajęcia terenowe w Górach Stołowych w ramach modułu dyplomanta | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Zajęcia terenowe w Górach Stołowych w ramach modułu dyplomanta

Studenci ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku leśnictwo zwyczajowo wiosną odbywają zajęcia terenowe w ramach tzw. modułu dyplomanta. Jedna z grup na podsumowanie studiów wybrała malowniczy Park Narodowy Gór Stołowych.  Zajęcia zorganizował i prowadził prof. Andrzej Czerniak z Katedry Inżynierii Leśnej.

Studenci w dniach 19-20 maja zamieszkali w Karłowie  w Centrum Szkoleniowo - Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych (bezpośrednio u bram Szczelińca Wielkiego). Celem wyprawy było zapoznanie się z problematyką zarządzania górskimi parkami narodowymi, ze szczególnym uwzględnieniem zasad udostępniania terenów chronionych społeczeństwu.

Studenci zapoznali się z bogatą infrastrukturą turystyczną,  zarówno na Szczelińcu, jak i w labiryncie Błędne Skały. Pięknym widokom towarzyszyły pasjonujące opowieści Przewodników z Parku.

Wieczorne zajęcia odbyły się w bacówce. O zadaniach realizowanych w górskich parkach narodowych opowiadał dyrektor Parku mgr inż. Bartłomiej Jakubowski. Miłym akcentem było przekazanie Panu Dyrektorowi monografii naukowej pt. Kierunki rozwoju turystyki w Parku Narodowym Gór Stołowych. Opracowanie powstało w ramach współpracy Katedry Inżynierii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w  Brzegu oraz  Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych O pracy terenowej opowiadała mgr inż. Lidia Małek zatrudniona jako nadleśniczy PNGS.

Oczywiście zajęcia odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami i pewnie będą zapamiętane jako miły wspólny czas podsumowujący kończące się studia.

Dziękujemy Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pobytu Studentów w tym jakże ciekawym przyrodniczo i kulturowo zakątku Polski.

Andrzej Czerniak