Wkład naukowców WLTD UPP do dyskusji nad programem Zielony Ład oraz przyszłą strategią leśną Unii Europejskiej

Gabinet Komisarza Unii Europejskiej ds. Rolnictwa oraz Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich (AGRI) przesłały podziękowania za osobisty wkład prof. dr. hab. Piotra Łakomego Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna (WLD) UPP oraz za zaangażowanie pracowników WLD w publiczną dyskusję nad programem Unii Europejskiej o nazwie Zielony Ład oraz nad przyszłą Strategią Leśną Unii Europejskiej.

„Poglądy wyrażone w trakcie wideokonferencji i w pisemnych wypowiedziach na stronach Komisji Europejskiej w ramach społecznych konsultacji były i nadal są żywo dyskutowane w gremiach  opracowujących Strategię Leśną” – pisze w swym liście Janusz Wojciechowski Członek Komisji Europejskiej Rolnictwo. „Liczymy także na dalszą owocną współpracę pomiędzy pracownikami Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z agendami Unii Europejskiej dla dobra przyrody i zrównoważonego wykorzystywania zasobów przyrodniczych Unii Europejskiej” – dodaje Janusz Wojciechowski.

Osobami, które szczególnie zaangażowały się w dyskusję i podzieliły się swoją zawodową wiedzą leśną byli: prof. dr hab. Władysław Barzdajn, prof. dr hab. Piotr Robakowski, prof. UPP dr hab. Wojciech Kowalkowski i prof. UPP dr hab. Janusz Szmyt.

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP