V Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D

4 września 2021 r. tradycyjnie już na terenie Nadleśnictwa Warcino odbyły się V Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Współorganizatorem tego wydarzenia był Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP.

Impreza ta ma charakter plenerowy więc nawet nocleg przed i po zawodach był w postaci kempingu. Tworzy to niesamowity klimat wspólnych spotkań zawodników z całej Polski. Reprezentacja Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP składająca się z członków Sekcji Łuczniczej Koła Leśników oraz absolwentów stawiła się jak zwykle licznie na miejscu rywalizacji.

Zawodnicy rywalizowali na leśnej trasie o długości ok 5km i oddawali punktowane strzały do 28 rozstawionych z fantazją celów. Odbyła się również konkurencja "Dalekiego strzału", w której jak co roku fundatorem trofeum był prof. dr hab. Piotr Łakomy Dziekan WLTD UPP.

W rywalizacji, która z roku na rok przyciąga nowych leśników, wzięło udział blisko 90 osób. Odnotowano również aż 21 reprezentacji nadleśnictw, a 5 lat temu było ich zaledwie 6. Wielu z pośród nas zajęło miejsca na podium oraz zaraz w jego pobliżu. Mamy nadzieję, że te występy zainspirują kolejnych studentów również z kierunku Technologia Drewna do wstępowania do Naszej Sekcji Łuczniczej przy Kole Leśników. Oto nagradzane wyniki Naszych reprezentantów:

• Kat. łuki bloczkowe mężczyźni - 3m Krzysztof Jarmusz
  • Kat. łuki Hunter mężczyźni 2m Piotr Migdalski, 4m Marcin Włoch, 5m Albert Brzózka
  • Kat. łuki tradycyjne mężczyźni 1m Marek Nowicki, 2m Mikołaj Grabowski, 3m Michał Semegin
  • Kat. łuki tradycyjne kobiety 1m Karolina Duńska, 2m Sonia Napruszewska, 4m Agnieszka Knioła
  • Kat.  łuki hunter kobiety 1m Ewa Bukowska, 2m Joanna Adamska, 3 m Elżbieta Słońska

Po ceremonii wręczenia pucharów Pan Nadleśniczy Sławomir Piątkowski zaprosił wszystkich na kolejną VI edycję ,która odbędzie się 4 i 5 czerwca 2022 roku.

Marcin Włoch