Równość szans w leśnictwie – projekt

Stowarzyszenie Kobiet Lasu rozpoczęło projekt „Równość szans w leśnictwie” finansowany rzez program Aktywni Obywatele – fundusz krajowy. Zapraszamy do zapoznania z projektem.

Stowarzyszenie Kobiet Lasu jest organizacją pozarządową, której misją jest integracja i wpieranie kobiet pracujących w leśnictwie. W Lasach Państwowych kobiety stanowią 25% całej kadry, lecz tylko dziewięć z nich jest nadleśniczymi, dyrektorów regionalnych brak, o generalnym nie mówiąc. Ta sama prawidłowość jest widoczna na uczelniach leśnych – podczas gdy doktorantek jest niewiele mniej niż doktorantów, to profesorki stanowią zdecydowaną mniejszość.

PDF icon list intencyjny_WL.pdf302.4 KB
PDF icon opis projektu.pdf303.83 KB