Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Projekt OPUS będzie realizowany w Katedrze Chemii WLTD UPP | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Projekt OPUS będzie realizowany w Katedrze Chemii WLTD UPP

W konkursie OPUS 21 złożonych zostało 2314 wniosków, sfinansowanych będzie 417 projektów na łączną kwotę ponad 558 mln zł. Wśród przyznanych projektów znalazł się projekt realizowany w konsorcjum: Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Chemii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Wydział Leśny i Technologii Drewna.

Molekularne i fizjologiczne mechanizmy sezonowego transportu i fitoekstrakcji różnych form arsenu u traw wieloletnich na przykładzie miskanta olbrzymiego (Miscanthus x giganteus). Po stronie Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP projekt koordynuje prof. dr hab. Mirosław Mleczek.