Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Projekt mebla do kształtowania domowego biura w małej przestrzeni | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Projekt mebla do kształtowania domowego biura w małej przestrzeni

Założeniem projektu jest opracowanie mebla do kształtowania domowego biura w małej przestrzeni. Realizacja zadania podyktowana została społecznymi potrzebami organizacji pracy w domu. Kluczowym etapem realizowanego projektu jest opracowanie formy i konstrukcji mebla oraz oprzyrządowania z uwzględnieniem technologii produkcji umożliwiającej szybkie wdrożenie rozwiązania. W toku tworzenia konstrukcji mebla przewidziane są numeryczne analizy MES i badania laboratoryjne określające ergonomię użytkowania oraz wytrzymałość połączeń wraz z doborem odpowiednich okuć i akcesoriów.

W ramach projektu przewiduje się: wytworzenie prototypu mebla, opracowanie nowatorskiego rozwiązania transformacji mebla, jak mechanizmy wraz z doborem odpowiednich łączników, a także przygotowanie dokumentacji przedwdrożeniowej.

Okres trwania projektu: 02.2021 – 01.2022 r.

Kierownik projektu: dr inż. Krzysztof Wiaderek Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Projekt współfinansowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Inkubator Innowacyjności 4.0”.